Stíny nad Tunandorem - kapitola 2.

30. května 2015 v 0:07 | Fekete Verinen Stjerne |  Tevian
Cítím ve vzduchu strach a napětí. Cítím ve vzduchu vichřici. Cítím ve vzduchu krev. Jestlipak již temnota hladí naši srst a hraje si s našimi osudy?
"Co se stalo, Moori?" sykl naléhavě Devandar velitelce smečky. Ta znepokojeně mávla ocasem a povzdechla si. "Aurinko měla vizi, Devandare. Krvavou vizi. Nesmíme nic zanedbat. Prosím, okamžitě zorganizuj skupiny stopařů a válečníků, kteří prohledají nejbližší vzdušné ostrovy."
"Ale tak bude tábor oslaben, Moori. Všichni válečníci i se stopaři budou pryč!"
"Devandare, všichni prodělali alespoň částečně bojový výcvik. Všichni se umí ubránit. A pochybuji, že by někdo zaútočil. Nejsme s nikým ve křížku a nechodíme na území jiných. A teď běž." Devandar přivřel oči, mrsknul ocasem a mlčky odešel ke skupině zmatených válečníků a stopařů.
"Že to byl jenom planý poplach?" zeptala se s nadějí v očích Auries.
"Zklamu tě. Musíme okamžitě vyrazit, poletíme všichni společně. Není čas na rozdělování do skupin, navíc společně budeme silnější."
"Co se vůbec stalo?" zavrčel Utarn a probodl Devandara pohledem.
"Aurinko měla vizi. Neznám podrobnosti, ale vypadá to velice vážně."
"Takže kvůli vizi máme chodit na cizí ostrovy? Paráda! Všechny si znepřátelíme!" prskla Haikara.
"Uklidněte se! Nebudeme přeci takto odporovat rozkazům velitelky! Není přeci šílená, musí vědět, do čeho se jde. A čím dřív vyrazíme, tím dřív to budeme mít za sebou a dělat si své," zchladil všechny Nieras. Devandar přikývl Nierasovi na důkaz vděčnosti, že všechny rychle zklidnil.
Následně rychle seřadil všechny od nejlepších letců po ty nejslabší.
"Připraveni?"
"Ano."
A všichni vzlétli vzhůru do výšin tunandorských hledaje odpověď na vizi Aurinko.
"Tohle byl fakt špatnej nápad!" zasyčela hlasitě Haikara, která stěží držela krok s ostatními kvůli nastávající vichřici. O chvílí později byla znát únava i u zkušených a fyzicky zdatných letců. Kromě vichru se začalo nebezpečně zatahovat.
"Děláš, jako bychom mohli předpovědět počasí!" sykl zadýchaně Rakalan mávajíc silně křídly, aby si udržel svou pozici vepředu, je však patrné, že nebude trvat dlouho a unaví se natolik, že pozici ztratí.
"Devandare, kolik ostrovů zbývá k prohledání?" křikla Neula, aby ji bylo slyšet přes vichřici.
"Ještě jeden. Abraidan."
"Cože?"
"Abraidan!"
"To jsem slyšela! Ale vždyť tam sídlí Tuonellská smečka! Nemůžeme chodit na území takových smeček, je to nebezpečné!"
"Myslíš, že to nevím?" odsekl Devandar. "Nejsem hloupý. Ale na Abraidan musíme, zněly tak rozkazy."
"Devandare, říká ti něco pud sebezáchovy? Ano, to je přesně to, co Neula má a ty ne," zavrčel pohrdavě Utarn.
Slova Utarna Devandara viditelně vytočila, však neřekl ani slovo, jen mlčky letěl směrem k ostrovu Abraidan. Když letěl on, museli letět i ostatní, jinak by měli stoprocentní průšvih u velitelů. A to nikdo nechtěl. Navíc, pokud by se něco nezdařilo nebo by někdo měl nějaké následky, u velitelů by to odnesl nepochybně právě Devandar. A možná právě na Abraidanu se stala ona věc, co viděla Aurinko ve snu.
Anebo taky ne.
"Devandare, sakra, měj rozum a leťme zpátky! Letíme přímo do bouře!" vřískla hystericky Haikara, jakmile se vichr stal silnějším a oblohou začaly sršet blesky a rozpršelo se. Všichni bylo viditelně na pokraji sil, ale Devandar na to nedbal.
"Už jsme skoro tam, nemůžeme se vrátit!"
"Sakra, Devandare, už dál nemůžeme a-"zavrčela Haikara, ale přerušil ji pronikavý křik. Se zúženýma očima se podívala pod sebe a spatřila drobné, šedivé tělíčko vyděšené Neuly padající velkou rychlostí dolů. Zděšením ztratili všichni kontrolu nad letem a začali společně s Neulou s křikem padat. Byli vysoko a mračno bylo natolik husté, že neviděli na zem. Déšť se stával čím dál tím silnějším a za nedlouho jsou všichni nejen vyděšení, ale i promoklí. Vítr začíná mít sílu orkánu a všichni zavrhli naděje na přežití; vichr si s nimi hrál jako s hadrovými panenkami.
A to už si i Devandar uvědomil, že udělal osudovou chybu. Kvůli němu všichni zemřou. Kvůli němu přijde smečka o velmi důležité členy.

Byl opravdu tak špatným zástupcem?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map