Narilly

16. června 2015 v 15:58 | Fekete Verinen Stjerne |  Zvířata
Poznámka: používá se jak slovo narill, tak narilla.
Tento článek byl psán na mobilů.


Narilly jsou masožravá zvířata z čeledi diodonovitých. Vývojově patří mezi starší druhy, což jde vidět při porovnávání jiných druhů ze stejné čeledi. Nejsou tak inteligentní jako diodoni, ani tak silní a velcí jako nary.

Je tedy logické, že nebudou tolik rozšíření. Nejvíce se vyskytují na pevnině Flying Hills, některé poddruhy rovněž v Mandalu. Einranské poddruhy jsou téměř vyhubeny. A protože sandanijští lidé chtějí vyhynutí zabránit, odchytávají je a nechají je rozmnožit v různých stanicích. Mladé pak vypustí do volné přírody, klidně i do sandanijské, ačkoli se tam vůbec nevyskytují. Avšak spousta jedinců se zde dožila dospělosti.
Narilly mají protáhlý čenich podobný psům či diodonům. Čelisti jsou vybaveny ostrými zuby, stisk je průměrný.
Barva srsti bývá většinou šedá, hnědá, nebo černá. Často se objevují pruhy či skvrny. Stejně jako všichni diodonovití, mají na zádech zvláštní výrůstky. Slouží hlavně k námluvám.
Smysly narill jsou dobře vyvinuty. Řídí se hlavně sluchem. Však nejedna narilla se narodila se sluchovou vadou. Takové měly většinou bílou barvu srsti.
Žijí ve smečkách, počet jedinců je od devíti do dvaceti. Smečku vede nejsilnější jedinec společně s partnerem/partnerkou. Na rozdíl od nar se zde častěji bojuje o moc a lepší postavení ve smečce. Boje jsou kontrolovány jedinci s velkým postavením, aby nedošlo k úmrtí. Však mnohdy k smrti dojde.
Boje o samice se většinou nekontrolují. Samci předvádí své barevné výrůstky a vytí. Pak se snaží ulovit co největší kořist. Je-li to stále nerozhodně, rozhodne síla v boji a magie
(tak je to hlavně u jižních narill)
Narilly, stejně jako diodoni, nenávidí vetřelce. Jakmile ho najdou, nenechají ho na pokoji, dokud mu neudělí krvavou lekci. Jedinou možností jak přežít, je vypadat velmi nadřazeně a nekrást kořist.
Chce-li člověk vlastnit narillu, musí jí chovat už od narození. Divoké a dospělé jižní narilly se ochočují velmi těžce, u severních narill je to jednodušší, než u jiných severních zvířat, ale stále to není snadné.
 


Komentáře

1 Lea Lea | 18. června 2015 v 18:30 | Reagovat

Zkopírovala jsi to dvakrát ups ^^'
Máš hodně ráda Flying Hills? MI přijde že tam máš pořád hlavní příběhy :D
Ale promakaný druh :3 Líbí se mi :D

2 Fekete Verinen Stjerne Fekete Verinen Stjerne | 18. června 2015 v 22:26 | Reagovat

[1]: Oh fuck.-. Sakra
Ale né, ve FH tam jsou jen frilisy :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map