Červenec 2015

Minulost - anketa

27. července 2015 v 23:30 | Fekete Verinen Stjerne |  Klanové příběhy
Moi, jak již víte, tedy možná, chci psát sérii kočiček o minulosti. Ale má to problém - má se to psát hezky obecně (asi jako dnešní klanové příběhy, žádná vyloženě hlavní postava), nebo konkrétně o nějaké zajímavé či důležité postavě (např. Leafpool's Wish* či Crookedstar's promise)?.-.
Hlasujte v anketě, či pište do komentů, je to šumifukbublifuk.

Silverface

25. července 2015 v 19:42 | Fekete Verinen Stjerne |  Členové Sovího klanu
Jméno: Silverface
Překlad jména: Stříbrný obličej
Postavení: válečník
Věk: 3 roky
Rodiče: Otterleaf and Lichentail
Sourozenci: Cinderkit, Blossomkit, Willowkit
Nevlastní sourozenci: -
Původ: OwlClan
Vlastnosti: Tišší kocour nenáviděný za svůj původ (otec je přeci velenenáviděný Otterleaf), ostatní rovněž naráží na jeho zvláštní vzhled. Chtěl být léčitelem, poněvadž mu zrovna nešel boj ani lov, ale nevyšlo mu to.
Partnerka: Ashstorm
Koťata: Mottlebright, Blackeye, Dovekit
Učedník: Berrypaw
(StarClan)

Cesta do neznáma - kapitola V část II

20. července 2015 v 23:02 | Fekete Verinen Stjerne |  Příběhy všech klanů
Po nějaké době konečně kočky dorazily. Vstup byl tak nenápadný, že o něm nevědělo nepochybně dost dvounožců. Nara vstoupila jako první, za ocasem jí byli velitelé, pak ostatní. Prostor byl takový, jak Amondira říkala - úzký a vlhký. Nikdo se zde necítil bezpečně, jako by se to tu mělo každou chvíli propadnout, nebo je něco zabít. Ale sebevědomí Amondiry jim dodalo trochu odvahy. Byla tu spousta rozcestí, ale vždy věděla, kudyma jít. Nepochybně tu byla mnohokrát. Třeba taky pomáhala takovým, jako jsou teď oni.
"Za chvíli tam budeme," oznámila tiše Amondira a odbočila doprava. Po šesti minutách konečně dorazili na místo. Nara se posadila k chladně šedivé stěně a kočky se posadily před ní.
"Takže," začala. "Jak jste si všimli, nejste již na své rodné planetě. Jste na jiné, v Tevianu. Naštěstí jste se dostali na nejméně nebezpečný kontinent." Kočky vykulily oči. Nejméně nebezpečný? Jak tedy musí vypadat ten nejnebezpečnější?
"Proto zde žijí lidé, proti zvířatům na jiných místech by neměli šanci. Velká většina lidí zvířatům neubližuje. Mnohdy jim i pomáhají. Však se najdou i ti, kteří na nich testují, týrají je a podobně. Ve všech státech, k těm se dostaneme později, je toto přísně zakázáno. Přesto je zde jedno seskupení lidí, které trýzní zvířata. Tomuto seskupení říkáme Temptata. Temptata neustále mění své hnízdo, aby nebyla dopadena. Obchoduje s kožešinou, masem, nebo rovnou prodají celé zvíře. Je zvláštní, že je stát ještě nedopadl. Každopádně, dávejte si na všechny lidi velký pozor. Jakmile se do Temptaty dostanete, už se nikdy nevrátíte. K těm státům: pokud se nemýlím, je to hodně, hodně velké teritorium lidí. V čele je jeden člověk, vládne však více lidí. A někdy, stejně jako vy, bojují o území. Ale nepředstavitelně krutěji. Momentálně jsme v Espandě. Espanda leží na samém jihu kontinentu.
Další věc, o které byste mělo vědět, je magie a přeměna. Ani jedno z toho zemšťané nemají. Magii mají téměř všichni. Slouží k přežití, k ulehčení života. Má-li třeba tvor magii ohně, může oheň ovládat: upalovat lidi, sesílat požár na les a podobně. Magie může být téměř jakákoli. A přeměna? Tu má velká část lidí, zvířata jen minimálně. Znamená to, že lidé se mohou proměnit pouze v jedno jediné zvíře, které si vlastně nevyberou. Má-li schopnost přeměny zvíře, tak se mění v člověka." Na chvíli se Amondira umlčela a odkašlala si. "Chcete vědět něco konkrétního?"
"Mohu se zeptat..." začala nesměle Perlička. "Jestli jste takhle nevedla i jiné kočky? Pár jich od nás totiž zmizelo..."
"Nevedla, vyloženě nevedla," řekla. "Ale vídám dvě toulavky. Jednoho šedého kocoura a tmavou, skoro až nazelenalou kočku."
"To odpovídá popisu dvou našich starších válečníků," mňoukla Němá hvězda.
"Super, můžete je pak začít hledat." Velitelka kývla.
"Ještě nějaké otázky?" rozhlédla se nara. Chvíli bylo ticho, které však prolomil šedomodrý kocour. "Mám velmi důležitou otázku. Říkala jsi, že jsi žila kdysi divoce. Vypadá to, že to tu znáš. Takže k otázce. Neznáš nějaké vhodné místo k usazení?" Amondira se zamyslela. Po pár minutách odpověděla.
"Ano."
"Kde to je?" mrkla s nadějí v očích Dešťová hvězda.
"Na severu. Mezi hranicemi několika států. Sama jsem tam žila se starou smečkou. Moje smečka žila v horách, další v území pod horami, nedaleko moře, další v temných lesostepích, a poslední smečka v lesích pod horami. Bohužel jsme byli zničeni a nemohu se vrátit."
"Jak se tam dostaneme?" mrskla ocasem Temná hvězda
"Musíte jít z tohoto města rovně na sever, dokud nenarazíte na velké jezero. Poté se vyjdete na severovýchod, do lesů. Vydáte-li se více na východ, narazíte na hory. Tam nechoďte. Hmm... Jakmile narazíte po cestě na velkou řeku, znamená to, že jste v půlce cesty. Vlastně, od řeky dál je bezpečnější území, poněvadž zde není tolik lidí. Takže bude na vás, kde se usadíte."
"Mockrát děkujeme," zavrněla Temná hvězda. "Nevím, jak se odvděčit."
"Stačí, když tam dorazíte, a budete vést lepší život než já," kývla Amondira.
"Tak zdrhni od těch dvounožců a nefňukej," řekla tvrdě Ostnoocasá a pousmála se.
"Nemohu. Ublížili by mi," svěsila hlavu.
"Prosím tě. Chceš zemřít jako otrok, nebo jako odvážný bojovník?"
"Bojovník..."
"Tak pro to něco udělej. Jsi silnější, než ty ubohý dlouhonohý koule bez chlupů. Máš právo na svobodný život!" Naře se rozzářily oči a vyskočila na všechny čtyři. "Pojďme tedy od tohoto smrdutého místa najít vaše dva přátele a vás nový domov!"


Specklefur

18. července 2015 v 17:51 | Fekete Verinen Stjerne |  Členové Sovího klanuJméno: Specklefur
Překlad jména: Flíčka
Postavení: Starší
Věk: 8 let
Rodiče: Birchfeather and Frogeyes
Sourozenci: Smokestep
Původ: OwlClan
Vlastnosti: Flíčka je bývalá matka, jež je hrdá na svá koťata. Bývala skvělá lovkyně a plavkyně
Partner: Deerpelt, Tigerfang
Koťata: Marshpelt, Bloodrose; Cloudthroat, Snowflake, Thornpath, Bearfoot, Treestripe
Učedník: Greenpaw (Greeneyes), Darkpaw (Darkwave)

Úvod: Oheň v naší krvi

17. července 2015 v 10:10 | Fekete Verinen Stjerne
Úvod to Battle of the Clans
Badadadadan, trošku fail, páč toto je jediný, co na internetu je :-D :-D Zmrdi. Oki, budu to brát jako trénink, pak si čmajznu něco jinýho, třeba druhou sérii, lel.
Určo teď vypadám jako krypl :-D :-D :-D
A sorry za kostrbatý výrazy, je to můj první překlad. A jde to těžko, páč některý výrazy jsou těžko přeložitelný :-(
meh

Snowflake

17. července 2015 v 0:16 | Fekete Verinen Stjerne |  Členové Sovího klanu


Jméno: Snowflake
Překlad jména: Sněhová vločka
Postavení: Medicine cat
Věk: 4,67 let
Rodiče: Tigerfang and Specklefur
Sourozenci: Cloudthroat, Bearfoot, Treestripe, Thornpath
Nevlastní sourozenci: Blackshade, Breeze, Clay; Marshpelt, Bloodrose
Původ: OwlClan
Vlastnosti: Snowflake je starostlivá, hodná a milá. Je dobrá v komunikaci se StarClanem, v boji a samozřejmě v ošetřování. Lov však není nic pro ni.
Partner: -
Koťata: -
Učedník: Falconpaw


Cesta do neznáma - kapitola V část I

15. července 2015 v 18:04 | Fekete Verinen Stjerne |  Příběhy všech klanů
Při pohledu na zuboženého velitele se kočkám naježila srst. Na druhou tlapku byli ale rádi, že zranění nebyla tak vážná, aby je Hvězdný klan nevyléčil.
"Další život? O čem to mluvíte?" prolomila ticho Amondira.
"Velitelům daruje Hvězdný klan, klan našich předků, devět životů. Kdyby měli velitelé jeden život, tak by se střídali často, což by nebylo vůbec, ale vůbec dobré," mňoukl Šalvěj.
"Tak přeci jenom na Zemi nějaká ta magie je!" zašklebila se Amondira. "Ale kdo ví. Třeba máte kořeny z této planety!" Učedníkům se rozjasnily oči z představy, že mají předky z takového temného místa. Tak vzrušující!
"Nepleť mladým hlavu," zavrčela Ostnoocasá.
"Nepletu. Nikdy nevíš. Co jsem slyšela, tak Zemi chybí magická moc."
"Tak tvůj zdroj je očividně špatný!" zasyčela.
"Přestaňte se hádat," řekla tvrdě Sazovouska. Obě dvě okamžitě zmlkly, ačkoli Ostnoocasá měla sto chutí vyštěknout, že toto má k hádce hodně daleko. Po chvíli stříbrná nara zase promluvila: "Chcete pomoct? Mohla bych vás někam odvést, a tam vám řeknu snad vše, co byste měli vědět o tomto místě pro přežití." Kočky si vyměňovaly pohledy. Mají přijmout, nebo ne? Přeci jenom, ona nara je stále osobou cizí. Sice je zachránila, ale stále je může zavést do nebezpečí.
"Veď nás," mňoukla rázně Temná hvězda. Nara kývla a šla z kopce směrem ke končině dvounožců.
"Je to dobrý nápad?" zeptala se Perlička. "Přeci jenom, dvounožci by nám mohli ublížit."
"Neublíží," odfrkla si Amondira. "Ne, když jsem tu já. Znají mě."
"Znají?" zamračila se Ostnoocasá. "To jsi jejich mazel?"
"Ne. Jsem bojové zvíře."
"Takže mazel a k tomu loutka. Bomba."
"Jestli se ti to nelíbí, mlč. Je to můj život."
"A to jako nechceš žít svobodně v divočině?" Amondira se na několik minut odmlčela. Povzdechla si. "Žila jsem." Ostnoocasá se zájmem mrkla, ale dál to nerozebírala. Věděla, že by to neneslo dobrotu.
Po nějaké době konečně sešli z kopce přímo ke končině dvounožců. Nikde nebylo ani živáčka. Amondira se mlčky rozhlédla a ocasem dala pokyn k pohybu.
"Půjdeme do jednoho podzemního komplexu," oznámila Nara. "Ze začátku to tam bude tmavé, úzké, ale hlavně vlhké. Srdce je ale velké a suché. A je tam světlo."
Kočky nad touto představou zavrtily hlavou. Ti dvounožci jsou fakt divní. Proč dávat světlo někam, kam nikdo nechodí?
"Co když nás spatří nějaký dvounožec?" mrkla Touha.
"Budete ho jednoduše ignorovat. Jsem tu s vámi, takže by se vám nic stát nemělo."


Minulost?

15. července 2015 v 17:23 | Fekete Verinen Stjerne |  Klanové příběhy
Nazdar kočky! Ehm. Tohle bude hodně krátký.
Chtěl bych říct, že jsem přemýšlel o další sérii koček, která bude zároveň psána s... Cestou do neznáma? Jo, nějak tak. Bylo by to o minulosti, jak vznikly klany, což asi přeskočím, tehdejší problémy koček etc. Jen se chci zeptat, zda byste něco takovýho chtěli číst, či byste dokonce chtěli podat přihlášku. Říkám rovnou, že vzhledem k rozsáhlosti, protože dost velitelů a jmen koček, které by nesměly být použity (to mi připomíná Černého stína Kim, plz), bude přihláška kapánek složitější.
ALE OD JMEN TU JSOU GENERÁTORY PRO LÍNÉ, HUEHUEHUE.
Tak shto na to říkáte? ouo

Cesorcul

11. července 2015 v 0:54 | Fekete Verinen Stjerne |  Zvířata
Cesorculové patří mezi poměrně málo známé letce Inlusionu a Flying Hills (mimochodem jedinci žijící spíše na severu v zimě migrují na jih. Někteří jedinci dokonce párkrát zamířili do Sandánie). Jsou to oproti volvernám tělem malí letci. Nejčastěji se pohybují kolem vodních ploch, protože se živí hlavně rybami, které chytají do svých zadních nohou. Kromě ryb se živí zdechlinami a malými zvířaty. Často kradou lepším lovcům potravu, takže si vysloužili pověst rychlých zlodějů. Není tedy třeba říkat dvakrát, že nejsou ve zvířecí říši zrovna nejoblíbenější.
Cesorculové žijí jak samostatně, tak ve skupinách. Člověk je však může spatřit ve velkých hejnech u vody, kde loví. Na první pohled se může zdát, že jeden druhého ignoruje, ale není tomu tak. Často se zde sehrávají vzdušné bitky o potravu, které mohou končit smrtí.
Kůže cesorculů postrádá srst. Barva kůže může být hnědá, šedá, nebo černá. Chodí po dvou, tělo mají štíhlé. Přední končetiny se jim proměnily v blanitá křídla o průměrném rozpětí kolem tří metrů. Velká křídla jim umožňují zůstat dlouhou dobu ve vzduchu, kde tráví většinu svého života. Na zem moc často neslétávají. Jsou zde poněkud snadnou obětí, pokud tedy není útočník nápadný jako apatosaurus v Oslu. Důvodem sletu většinou bývá nějaká větší mršina, kterou by neuzvedli.
Zadní končetiny nejsou zrovna nejdelší. Mají čtyři prsty opatřeny ostrými drápy, kterými za letu s ostatními většinou bojují.
Hlava je poměrně velká, zdobí ji hřeben. Podle něho se cesorculové dělí na tři poddruhy: na ty s kostěným, šupinatým, nebo blanitým hřebenem. Barva hřebenu je většinou podobná barvě očí. Nesmí chybět velké pruhy tmavě hnědé, až černé barvy.
Oči jsou středně velké, většinou jasné barvy. Zrak je velmi dobře vyvinut.
Středně dlouhá tlama je ozbrojena řadou tenkých, ostrých zubů. Jsou velmi křehké, snadno se mohou zlomit. Zub jim však po nějaké době opět vyroste. Brada působí poněkud ostře.
Cesorculové nemají ušní boltce, přesto je jejich sluch dobrý. Nešetří na barvitém hlasovém projevu, který nemusí být každému zrovna příjemný.
Samice kladou jedno až dvě vejce. Po vylíhnutí se o něj samice stará do doby, než bude schopno letu.
Tito tvorové se mohou dožít maximálně 21 let.

Jižní typ: 75%
Severní typ: 25%


Stíny nad Tunandorem - kapitola 7.

9. července 2015 v 14:57 | Fekete Verinen Stjerne |  Tevian
Kapánek kratší kapitola, ale snad to nevadí.
Myslíte si, že to válečníci a stopaři přežili? :-)


Flag Counter


Stats


Map