Cesta do neznáma - kapitola V část II

20. července 2015 v 23:02 | Fekete Verinen Stjerne |  Příběhy všech klanů
Po nějaké době konečně kočky dorazily. Vstup byl tak nenápadný, že o něm nevědělo nepochybně dost dvounožců. Nara vstoupila jako první, za ocasem jí byli velitelé, pak ostatní. Prostor byl takový, jak Amondira říkala - úzký a vlhký. Nikdo se zde necítil bezpečně, jako by se to tu mělo každou chvíli propadnout, nebo je něco zabít. Ale sebevědomí Amondiry jim dodalo trochu odvahy. Byla tu spousta rozcestí, ale vždy věděla, kudyma jít. Nepochybně tu byla mnohokrát. Třeba taky pomáhala takovým, jako jsou teď oni.
"Za chvíli tam budeme," oznámila tiše Amondira a odbočila doprava. Po šesti minutách konečně dorazili na místo. Nara se posadila k chladně šedivé stěně a kočky se posadily před ní.
"Takže," začala. "Jak jste si všimli, nejste již na své rodné planetě. Jste na jiné, v Tevianu. Naštěstí jste se dostali na nejméně nebezpečný kontinent." Kočky vykulily oči. Nejméně nebezpečný? Jak tedy musí vypadat ten nejnebezpečnější?
"Proto zde žijí lidé, proti zvířatům na jiných místech by neměli šanci. Velká většina lidí zvířatům neubližuje. Mnohdy jim i pomáhají. Však se najdou i ti, kteří na nich testují, týrají je a podobně. Ve všech státech, k těm se dostaneme později, je toto přísně zakázáno. Přesto je zde jedno seskupení lidí, které trýzní zvířata. Tomuto seskupení říkáme Temptata. Temptata neustále mění své hnízdo, aby nebyla dopadena. Obchoduje s kožešinou, masem, nebo rovnou prodají celé zvíře. Je zvláštní, že je stát ještě nedopadl. Každopádně, dávejte si na všechny lidi velký pozor. Jakmile se do Temptaty dostanete, už se nikdy nevrátíte. K těm státům: pokud se nemýlím, je to hodně, hodně velké teritorium lidí. V čele je jeden člověk, vládne však více lidí. A někdy, stejně jako vy, bojují o území. Ale nepředstavitelně krutěji. Momentálně jsme v Espandě. Espanda leží na samém jihu kontinentu.
Další věc, o které byste mělo vědět, je magie a přeměna. Ani jedno z toho zemšťané nemají. Magii mají téměř všichni. Slouží k přežití, k ulehčení života. Má-li třeba tvor magii ohně, může oheň ovládat: upalovat lidi, sesílat požár na les a podobně. Magie může být téměř jakákoli. A přeměna? Tu má velká část lidí, zvířata jen minimálně. Znamená to, že lidé se mohou proměnit pouze v jedno jediné zvíře, které si vlastně nevyberou. Má-li schopnost přeměny zvíře, tak se mění v člověka." Na chvíli se Amondira umlčela a odkašlala si. "Chcete vědět něco konkrétního?"
"Mohu se zeptat..." začala nesměle Perlička. "Jestli jste takhle nevedla i jiné kočky? Pár jich od nás totiž zmizelo..."
"Nevedla, vyloženě nevedla," řekla. "Ale vídám dvě toulavky. Jednoho šedého kocoura a tmavou, skoro až nazelenalou kočku."
"To odpovídá popisu dvou našich starších válečníků," mňoukla Němá hvězda.
"Super, můžete je pak začít hledat." Velitelka kývla.
"Ještě nějaké otázky?" rozhlédla se nara. Chvíli bylo ticho, které však prolomil šedomodrý kocour. "Mám velmi důležitou otázku. Říkala jsi, že jsi žila kdysi divoce. Vypadá to, že to tu znáš. Takže k otázce. Neznáš nějaké vhodné místo k usazení?" Amondira se zamyslela. Po pár minutách odpověděla.
"Ano."
"Kde to je?" mrkla s nadějí v očích Dešťová hvězda.
"Na severu. Mezi hranicemi několika států. Sama jsem tam žila se starou smečkou. Moje smečka žila v horách, další v území pod horami, nedaleko moře, další v temných lesostepích, a poslední smečka v lesích pod horami. Bohužel jsme byli zničeni a nemohu se vrátit."
"Jak se tam dostaneme?" mrskla ocasem Temná hvězda
"Musíte jít z tohoto města rovně na sever, dokud nenarazíte na velké jezero. Poté se vyjdete na severovýchod, do lesů. Vydáte-li se více na východ, narazíte na hory. Tam nechoďte. Hmm... Jakmile narazíte po cestě na velkou řeku, znamená to, že jste v půlce cesty. Vlastně, od řeky dál je bezpečnější území, poněvadž zde není tolik lidí. Takže bude na vás, kde se usadíte."
"Mockrát děkujeme," zavrněla Temná hvězda. "Nevím, jak se odvděčit."
"Stačí, když tam dorazíte, a budete vést lepší život než já," kývla Amondira.
"Tak zdrhni od těch dvounožců a nefňukej," řekla tvrdě Ostnoocasá a pousmála se.
"Nemohu. Ublížili by mi," svěsila hlavu.
"Prosím tě. Chceš zemřít jako otrok, nebo jako odvážný bojovník?"
"Bojovník..."
"Tak pro to něco udělej. Jsi silnější, než ty ubohý dlouhonohý koule bez chlupů. Máš právo na svobodný život!" Naře se rozzářily oči a vyskočila na všechny čtyři. "Pojďme tedy od tohoto smrdutého místa najít vaše dva přátele a vás nový domov!"

 


Komentáře

1 Leuš Leuš | 27. července 2015 v 19:59 | Reagovat

Aaaa takže se k nim přidala? Uvidíme, jak se to vivine! xD
Achjo, žádná z mých koček tam není x'D

2 Fekete Verinen Stjerne Fekete Verinen Stjerne | 27. července 2015 v 21:41 | Reagovat

[1]: To se ještě vyvrbí >:)

3 Kim Kim | Web | 1. srpna 2015 v 22:37 | Reagovat

Super díleček! (Ano, Kiminka se opět uráčila se ukázat na internetu. :3)

4 Fekete Verinen Stjerne Fekete Verinen Stjerne | 1. srpna 2015 v 23:14 | Reagovat

[3]:Danke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map