Diaran

31. října 2016 v 17:04 | Fekete Verinen Stjerne |  Zvířata
Diarani jsou zmutované piasy žijící v Nagawanu, což je severní část ostrova Sandánie. V Nagawanu se totiž stala při válce mezi Darkánií (která právě ležela v Nagawanu) a Sandánií poněkud nehezká nehoda. Tajná darkanijská zbraň, která měla vybouchnout v Sandánii, vybouchla právě v Nagawanu. Při výbuchu se uvolnila spousta všelijakých látek a záření, tudíž zdejší zvířata začala mutovat.
Diarani jsou o něco málo vyšší a mohutnější než piasy. Na jejich nohy je stále ale smutný pohled - zadní nohy bývají ve skvělém stavu, což se o předních nohou říci nedá. Většinou narostou vyšší nebo menší, než by měly být. Často se rovněž vyskytují problémy s klouby. Samozřejmě se najdou i jedinci, kteří mají končetiny v pořádku.
Naštěstí tato zvířátka zdravé nohy k životu ani tolik nepotřebují (jasně, bylo by jim s nimi lépe, o tom žádná). Nejedná se totiž o aktivní lovce, ale o mrchožrouty. Živí se převážně mršinami, které zanechali jiná zvířata. Jsou však ale schopni usmrtit nemocné nebo staré zvíře. Díky bakteriím v žaludku si pochutnají na jakémkoli masu. Tlamu mají stejně jako piasy krátkou s krátkými primitivními zuby, což jim jako mrchožroutům moc nepomáhá.
Zbarvení těchto tvorů záleží na místě, kde žijí. Tmavě zbarvení jedinci spíše žijí v jižním Nagawanu, světle zbarvení na severu. Jsou to samotáři. Maximální věk není zatím znám.


 


Komentáře

1 Lea Lea | 11. září 2017 v 21:19 | Reagovat

Stydím se, že jsme tu tak dlouho nebyla.
Mimochodem, jsou skvělí :D ten tvůj popis je nejlepší

2 Sandstar Sandstar | Web | 12. září 2017 v 15:50 | Reagovat

[1]: Nestyď se, doteď to tu bylo mrtvý jak kokos

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map