Einran

10. září 2017 v 11:38 | Fekete Verinen Stjerne |  Tevian
Moi~


Einran je jeden z osmi tevianských kontinentů a je z nich úplně nejsušší. Většinu pevniny zabírají pouště a polopouště. Největší pouští je zde Sicita rozkládající se na severu Einranu. O něco menší je poušť Sparadon, která se rozhléhá na jih od jezera Naděje.

Jezero Naděje je největší v celém Einranu, a dokonce i v celém Tevianu. Udržuje při živote skoro celé živočištvo v okolí. Na rozdíl od ostatních jezer totiž úplně nevysychá, a tak za ním v období sucha putují i zvířata žijící na severu kontinentu, neboť zdejší jezero Espium je poněkud nespolehlivý zdroj vody.

Řek zde moc není. Většinou jsou krátké a vody je v nich pramálo. Největší řekou je Etrand, která teče mezi jezerem Naděje a Antasionskou vysočinou.

Hustota obyvatelstva je zde prachbídná. Lidé žijí pouze v savanách a v polopoušti Kel. Žádné státy a města zde nejsou, pouze pár kmenů bojujících každý den o přežití. U zdejších lidí je magie celkem běžná a potřebná k životu.

Nejchladnějším místem v celém Einranu je rozsáhlé pohoří Frigida, někdy nazýváno jako pohoří Senziegius. Žije zde i slavný Einranus velký, podle kterého je tento kontinent dokonce pojmenován.
Byť je toto pohoří příjemně chladné a celkem vlhké, zdejší zvířata putují do pouště, neboť je tam paradoxně více potravy. Nedaleko pohoří jsou totiž jezera, u kterých se zdržuje spousta zvířat. Mnoho masožravců při cestě však zahyne, neboť změna podmínek je příliš velká.

Možná jste si všimli na mapě dole jakýchsi otazníčků. Co sakra znamenají? Moje třináctileté já totiž chtělo být tajemné jako hrad v Karpatech. Místa s otazníčky jsou vlastně hodně špatně dostupné einranské "ráje" - místa s vodou a lesy. Magie totiž způsobila, že něco jako "podnebná pásma" přestala existovat.

Well, tohle asi bude vše.

Poznámka: tato mapa je děsně udělaná, neboť se nějak až moc deformovala do sířky. Snad v nejbližší době udělám novou verzi. yey
 


Komentáře

1 Lea Lea | 11. září 2017 v 21:46 | Reagovat

Poušť, toť noc pro mě xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map