Garry

9. září 2017 v 17:31 | Fekete Verinen Stjerne |  Zvířata
Garry jsou většinou masožravá zvířata Tevianu, která se vyznačující chůzi po dvou a obrovskými drápy. Žijí většinou v tmavých, chladných lesích v Einranu, Mandalu, vzácně v Sandánii a Tunandoru. Jsou většinou samotářští, skupiny jsou velmi vzácné a mají maximálně 12 členů. Srst garr je buď šedá, hnědá, nebo černá, barva očí může být jakákoli. Stejně jako u většiny zvířat, severní typ je velmi vzácný a převládá divoký jižní typ.


Garra tříprstý
Jak již jméno napovídá, tento garra má na každé noze končetině tři prsty, drápy má jen na předních končetinách. Ty jsou ostré, křehké, rostou po celý život. Barva srsti je buď hnědá nebo černá. Ocas je narozdíl od mnoha druhů garr dlouhý a huňatý.
Výška těla garr tříprstých se pohybuje od 160 cm do 190 cm. Nejsou zrovna nejlepšími běžci a to je řadí mezi ty zranitelnější druhy garr. Živí se většinou mršinami.

Garra obrovský
Tento druh žije na jihu v einranských horách, velmi vzácně v mandalských bludných lesích. Jedná se o největší, nejvzácnější a nejnebezpečnější garru. Na výšku měří vždy přes dva metry, tělo má poněkud mohutné, ocas má téměř zakrnělý. Drápy narozdíl od garry tříprsté jsou velmi pevné a mají bílou, až stříbrnou barvu. Garra obrovský je aktivní v noci, a i přes svou velikost je tichý. Kořist probodává svými dlouhými a ostrými drápy. Srst má středně dlouhou, hrubou a vždy černé barvy.
Největším nepřítelem této garry je einranus velký - jsou i případy, kdy einranus podlehl.

Garra sandanijský
Patří mezi původní nebezpečná zvířata Sandánie, a že jich je málo. Bývá něco menší než garra tříprstý, rovněž je hbitější a má kratší a pevnější drápy bílé, až stříbrné barvy. Žije ve skupinách od třech do šesti.
Mláďata garry sandanijského se chytají a cvičí se do boje do války.

Garra vodní
Garra vodní patří mezi menší garry. Žije skoro všude tam, kde jsou velká jezera a řeky. Umí dobře plavat, jsou schopni pod vodou zůstat poměrně dlouho. Kořist napichuje na své drápy.

Ano děťátka, tento článek je tak nějak zkopčen z "borečka", což jest můj starý blog

 


Komentáře

1 Lea Lea | 11. září 2017 v 21:30 | Reagovat

Aaaaa, takže takhle vypadají :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map