Tevian

9. září 2017 v 18:50 | Fekete Verinen Stjerne |  Tevian
Taky jste si všimli, že tu kydám nesmysly o jakémsi "Tevianu", ale nikde o něm nic není vlastně napsáno? Nebojte, teď to jdu na kreténa napravit c':Tevian jest můj smyšlený svět, který vznikl, když mi bylo asi třináct let. Wow.
Jedná se o velkou planetu s osmi kontinenty - Tunandor (starší název Flying Hills), Mandal, Sandánie, Inlusion, Einran, Tantibus, Correntana a Arcavur. Populace lidí je soustředěna v Sandánii, což je jediný kontinent, kde existují rozvinutá města a státy. Rovněž se zde odehrává nejvíce příběhů (např. Broken Wings o Rainheartovi).

Nebyl by to přeci správný fantasy svět, kdyby v něm nebylo něco jako *kašel* magie (just kidding). Tevian přímo magií překypuje. Mají ji zvířata, lidé a tak dále. Nebýt magie, mnoho věcí by zde neexistovalo a mnohá zvířata, hlavně ta tunandorská, by vymřela.

Samozřejmě jsou zde celkem běžní lidé (či zvířata) ovládající základní elementy, což jsou voda, oheň, země a vzduch.
Ale to nejsou jediné magie. Existují jedinci ovládající počasí (spíš jedinec, a tím je Rainheart), elektřinu, teleportaci, a tak dále.

Mnoho lidí ze Sandánie však magii dokonce postrádá. Je to tím, že v Sandánii je bezpečno a žijí zde i lidé, kteří se sem dostali ze Země. A ti své prachbídné geny samozřejmě přenášejí.

Přesto mnoho sandanijských vynálezů a vymožeností na magii závisí. Například lidé s magií elektřiny zásobují města elektřinou. Bez nich by to prostě nefungovalo.

Rovněž stojí za zmínku fakt, že lidé používající magii mají rovněž ještě jednu schopnost, podle které se lidé dělí na tři skupiny. V první skupině jsou lidé schopni se přeměnit ve zvíře (např. tygra či naru). Ono zvíře je již vybráno při narození a nedá se to změnit. Holt někteří lidé se mohou měnit v mocnou šelmu, mezitím smolaři se mohou měnit v krysu.
Lidé patřící do druhé skupiny mohou na přání získat vlastnosti určitého zvířete (např. mohou mít ostřejší smysly, drápy atd.).
A konečně třetí skupina, ta nejvzácnější. Lidé patřící do této skupiny mají propojenou duši s určitým zvířetem, které se narodilo ve stejný čas jako daný člověk. Ono zvíře má stejnou magii jako jeho lidský přítel a zemře zároveň s ním.


To bude zatím vše, heh, Zbytek vysvětlím v dalších článcích. Mimochodem bych ráda přidala mapu, jenže ji nikde nemohu najít. Ugh.
 


Komentáře

1 Gepardí hvězda Gepardí hvězda | 9. září 2017 v 23:34 | Reagovat

Tak konečně i nějaký ten článek o Tevianu.

2 Sandstar Sandstar | Web | 10. září 2017 v 8:56 | Reagovat

[1]: yeah

3 Lea Lea | 11. září 2017 v 21:32 | Reagovat

Mapu prosíííím

Maan, ty tři skupiny mi připomínají moje rozdělení kříženců :,D taky bych měla udělat mapu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map