Dandrion

7. října 2017 v 15:28 | Fekete Verinen Stjerne |  Zvířata
holy shitto


Dandrioni jsou považováni za nejnebezpečnější tvory celého Tevianu. Může za to hlavně fakt, že jsou na pomezí obyčejného zvířete a démona. Stejně jako démoni se dožívají velmi vysokého věku a zřídkakdy se rozmnožují. Můžete je potkat kdekoli na této planetě, kromě hlubokých oceánů a velmi znečištěných míst. Jsou ale velmi vzácní, protože jak již bylo řečeno, zřídkakdy dojde k rozmnožování.

Může se zdát, že dandrioni sežerou vše, na co narazí. Je ale pravdou, že jejich nejoblíbenější a nejdůležitější pochutinou jsou magie a kouzelné schopnosti jiných živočichů. Bez nich totiž nemají sebemenší šanci přežít. Dandrioni mají totiž tu špatnou vlastnost, že jejich magie za určitou dobu vyprchá, a jakmile se tak stane, zemřou. Proto je pro ně nutností ji po určitém čase rychle doplnit.

Jenomže hon na magii vůbec není tak jednoduchý, jak se může zdát. Nemohou ji získat z mrtvých tvorů, tudíž musí být při svém lovu velmi opatrní. Někteří dandrioni se snaží s poněkud naivními tvory spřátelit. Při tomto procesu z onoho ubožáka po částech vysávají magii tak, aby to oběť nepoznala. Když je proces vysávání magie u konce, oběť zemře.

Jakmile dandrioni získají novou schopnost, objeví se jim na srsti (a v některém případě na kůži, či dokonce šupinách) znak znázorňující danou magii. Jestliže magie vyprchá, znak zmizí.

Počet schopností, které dandrion může mít, je neomezen. A to je právě činí tak nebezpečnými. Někteří díky svým schopnostem mohou změnit svůj vzhled (normálně vypadají jako okřídlený mix mezi psovitou a kočkovitou šelmou). Proto člověk nikdy neví, zda má opravdu čest s dandrionem, nebo ne.
 


Komentáře

1 Ferus Spiritus Ferus Spiritus | Web | 6. února 2018 v 15:46 | Reagovat

Tohle je strašně moc zajímavý koncept! Chtělo by to i nějaký výraz pro tvora, jež vysává magii. Však víš, jako jsou třeba hematofágové :D Jak probíhá to vysávání magie? Je zapotřebí nějaký speciální rituál? Nebo je to jen nucený přenos energie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Flag Counter


Stats


Map